Okolice - Ośrodek Maria - Istebna

Idź do spisu treści

Menu główne

Okolice

Istebna to wspaniałe miejsce. Położona pośród gór i lasów ma do zaoferowania wiele więcej niż może się wydawać. Szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe znajdują się tuż za naszym płotem, a wspaniałe punkty widokowe zaledwie o kilka kroków.
Polecamy piękne panoramy ze Złotego gronia (710m n.p.m.), Ochodzity (895m n.p.m.) czy Koczego zamku (846m n.p.m.).
Warto wybrać się na Stecówkę (760m n.p.m.) gdzie poza wspaniałymi widokami obejrzeć można piękny, drewniany kościółek z 1956 roku, oraz stylowe Schronisko z 1932 roku.
Polecamy popularną Kubalonkę (830m n.p.m.), zameczek Prezydenta RP, Zaporę na Jeziorze Czerniańskim oraz najwyższa w okolicy Baranią Górę (1220m n.p.m.).
Dla sympatyków zwiedzania Istebna oferuje izby pamięci i muzea, w tym: Chatę Kawuloka (muzeum regionalne), Izbę Pamięci Marii Gwarek (muzeum koronki), Na Grapie (muzeum regionalne), Chatę Na Szańcach (Galeria Scena Sztuki i Kultury Regionalnej Tadeusza Ruckiego), Izbę Pamięci Jerzego Kukuczki, Ośrodek Edukacji Ekologicznej (flora i fauna Beskidów) i wiele innych.
Warto także zobaczyć Trójstyk - rzeczywisty punkt zetknięcia się granic trzech Państw: Polski, Czech i Słowacji. Sympatykom czeskich łakoci i alhoholi polecamy przejście graniczne w Jasnowicach z kilkoma, dobrze zaopatrzonymi sklepami.
Dla fanów białego szaleństwa polecamy wyciągi narciarskie: "Złoty Groń" oddalony o ok. 800m oraz wyciąg krzesełkowy "Zagroń", oddalony od Ośrodka o ok 1,5km.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego